czwartek, 26 lipca 2012

Cykl życia elementów - grupowa aktualizacja

W swoich postach rozpisuję się o cyklu życia elementów. Piszę o wersjonowaniu, o własnej liście statusów oraz o wprowadzaniu zasad projektowych mających na celu zachowanie porządku w modelu.
Jak jednak utrzymać ten porządek w repozytorium, gdy gonią terminy i jest wiele różnych pilnych zadań do wykonania?
Z pomocą przychodzi funkcja Update Package Status, o której rzadko się pamięta i dlatego zechciałem poświęcić jej odrobinę miejsca.

Funkcja ta jest wywoływana z menu kontekstowego na wybranym pakiecie, czyli po zaznaczeniu określonego pakietu w oknie Project Browser wybieramy Package Control --> Update Package Status. Otwiera się wówczas okno jak poniżej.
Z poziomu tego okna możliwe jest ustawienie dla wszystkich elementów we wszystkich podrzędnych pakietach tej samej wartości dla atrybutu:
  • status,
  • faza,
  • wersja,
  • data modyfikacji.
Statusy są wybierane z listy rozwijalnej, a lista ta może zawierać własny zestaw statusów. Dany atrybut zostanie ustawiony po naciśnięciu przycisku OK, o ile wskażemy jego nową wartość.

Dzięki tej funkcji możemy uniknąć żmudnego klikania po zawartości pakietów po to tylko, żeby wszystkie elementy miały poprawny status czy wersję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz