piątek, 21 lutego 2014

Eksport danych z MS Word do EA

Enterprise Architect jest postrzegany jako świetne narzędzie do wsparcia projektów informatycznych. Jednakże jedną z jego wad jest niedostateczna ilość narzędzi, które pozwalają wymieniać dane z innymi narzędziami. W zdecydowanej większości przypadków istnieje i będzie istnieć konieczność obiegu dokumentów w formacie MS Word.

Często mamy do czynienia z dokumentami w formacie MS Word, które opracował klient lub członkowie zespołu projektowego, a treść takiego dokumentu powinna zostać umieszczona w repozytorium programu Enterprise Architect. Cóż pozostaje zrobić w takim przypadku?
Możliwe jest wykorzystanie prostego zabiegu, który opisałem w artykule Import wymagań z MS Word. Jednak nie jest to rozwiązanie satysfakcjonujące. Zatem najczęściej treść dokumentu jest po prostu skrupulatnie przepisywana.

Na szczęście społeczność użytkowników EA jest duża i można liczyć na wsparcie z ich strony. W sieci pojawiła się nowa strona: www.eawordimporter.com. Znaleźć tam można darmowe narzędzie o wiele mówiącej nazwie: EA Word Importer.

Do czego warto zastosować to narzędzie:

 • import wymagań,
 • import przypadków użycia,
 • import przypadków testowych
Podstawowe korzyści to:
 • oszczędność czasu - eliminacja potrzeby ręcznego przepisywania tekstu
 • ograniczenie ryzyka pomyłek przy ręcznej edycji tekstu
 • możliwość śledzenia zależności pomiędzy zaimportowanymi elementami
 • wykorzystanie centra
Na początek polecam obejrzenie krótkiego filmu prezentującego ideę, jaka przyświecała twórcom: https://www.youtube.com/watch?v=caoJCVQHv2I.

1 komentarz:

 1. Hi Peter Trętowski ,
  Thanks for your kind note and appreciation for the EAWordImporter. Much appreciated . This gives us a lot of encouragement . I am Bakkrudeen part of the team which released this tool. We have a team of passionate Enterprise Architect Consultants .We are a sister concern for the Sparx Systems in India and you can reach us at www.sparxsystems.in .Please feel free to contact us for any queries regarding the tool or EA support.

  Thanks .

  OdpowiedzUsuń